KONST / Litografier / Litografi 10515058
nr 1051 5058
Erik Wessel-Fougstedt
(1915-1990), Sverige
Litografi, Erik Wessel-Fougstedt (1915-1990), Söder Mälarstrand, 1 / 49, signerad -21
Erik Olof Wessel Fougstedt, svensk målare född i Paris 1915, död 1990.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2016
kl 20:08:49
19/8 11:59:23
22 aug
Stockholmsmotiv
Läs mer om Stockholmsmotiv
Erik Wessel-Fougstedt
Läs mer om Erik Wessel-Fougstedt